Головна » Події » Я ВИРІС СЕРЕД СПІВАНОК...
15:06
Я ВИРІС СЕРЕД СПІВАНОК...
фото Я ВИРІС СЕРЕД СПІВАНОК...

Іван Семанюк, ввійшовши в українську літературу під псевдонімом Марко Черемшина, збагатив українське красне письменство високомистецькими творами, художній рівень яких не поступається найкращим європейським зразкам. Глибокий знавець селянського життя і побуту, він у своїх психологічно витончених новелах показав колоритну панораму життя прикарпатського села кінця ХІХ - початку ХХ ст., його обурення проти гніту та сваволі.
Народився письменник 13 червня 1874 р. на Гуцульщині, у с. Кобаки  Косівського району. Навчався у Коломийській гімназії, згодом - у Віденському університеті, де здобув звання доктора правничих наук. Спершу працював помічником юриста у Делятині, пізніше - адвокатом у Снятині, де активно займався громадсько-політичною, літературною і культурно-просвітницькою роботою.
Раптово помер 1927 р. на могилі батька у рідному селі. Похований у Снятині, де зараз є літературно-меморіальний музей письменника. Про життєвий та творчий шлях Марка Черемшини розповіли присутнім Марія Пороговська та Марія Вірстюк під час літературної години "Я виріс серед співанок...", яка відбулася 12 червня в читальному залі центральної районної бібліотеки. В рамках заходу влаштовано книжкову виставку «Марко Черемшина – співець покутського краю», де представлений набуток художнього слова митця: збірки новел „Карби", „Село вигибає", „Верховина", поезії, твори для дітей, переклади, літературно-критичні виступи, спогади, листи, а ще - його щоденник, в тексті якого прохоплюються риси самобутності автора, деталі певного історичного проміжку часу (1914-1915 рр.).
Також виставка знайомить користувачів із літературознавчими дослідженнями Я. Гояна, В. Бабія,  Є.Барана про долю та джерела творчості майстра слова, що розповів світові про свій знедолений та незламний люд.

 

Всі зображення до публікації Я ВИРІС СЕРЕД СПІВАНОК...
Категорія: Події | Переглядів: 932 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/10