Головна » Події » ПОДАРУНОК
12:31
ПОДАРУНОК
фото ПОДАРУНОК

Фонд районної  бібліотеки поповнився новим збірником краєзнавчого змісту Йосипа Полюка «Богородчани в зарисовках»: нариси, статті. Спогади очевидця. Івано-Франківськ, 2015. – 236 с.
Автор збірника – уродженець селища Богородчани. Народився 1925 року у сім’ї ремісників. Перед початком війни закінчив сім класів народної школи.
Збірник зарисовок є доповненням до попередньо написаних нарисів про Богородчани. Вони зберігаються в бібліотеці обласного архіву. Зміст цих нарисовок становить певне інформаційне повідомлення, яке  могло би зацікавити корінних богородчанців.
Автор так  розповідає про написання збірника: Цей збірник скомпонований і виготовлений за ініціативою, старанням та трудовими вкладами хатніх онуків. До нього входять здебільшого зарисовки про мої рідні Богородчани. Така була початкова задумка. Згодом внуки запропонували внести до збірника всі інші написані мною нариси і статті, хоч вони не мають відношення до спогадів про моє рідне містечко. Деякі з них присвячені пам'яті окремих представників родини Нємчиків. Рукописні згадки про родину Полуків до цього часу, на жаль, не надруковані, тому вони до збірника не включені.
Викладений у цих записках матеріал не становить історичної цінності, тому він є всього-на-всього намаганням зберегти для молодшого покоління пам'ять про недавнє минуле, яке без закріплення у письмовій формі пішло би в забуття.
У цих зарисовках частково передано переживання, що  їх навіюють відвідини рідного міста. Воно змінилось невпізнанно. Не змінилося лише місце, на якому розташоване селище. Незмінені будівлі спеціального стоять, як маяки, серед численних багатоповерхівок і колишніх перестарілих богородчанських хат….»

 

Категорія: Події | Переглядів: 319 | Додав: admin | Рейтинг: 4.8/6