Головна » Події » ВОГОНЬ В ОДЕЖІ СЛОВА
13:48
ВОГОНЬ В ОДЕЖІ СЛОВА
фото ВОГОНЬ В ОДЕЖІ СЛОВА

У  читальному залі центральної районної бібліотеки діє  ювілейна книжково-ілюстративна  виставка «Вогонь в одежі слова» ( до 160-річчя від дня народження великого українського письменника, громадсько-політичного діяча Івана Франка).
Іван Якович Франко – знакова постать вітчизняної та світової історії й культури. Згідно з Указом Президента України № 687/2015 “Про вшанування пам’яті Івана Франка” на державному рівні відзначатиметься його 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті. Вшанують його і на Прикарпатті. Івано-Франківська обласна рада оголосила 2016-й рік – Роком Івана Франка.
Життя і творчість Каменяра були надзвичайно тісно пов’язані з колишньою Станіславщиною. На Прикарпаття його привела любов до подорожей, прагнення до пізнання краю, замилування красою природи та кохання до дівчини… Ольги Рошкевич з Лолина.
Іван Франко відомий як -  поет, прозаїк, драматург, перекладач художніх творів усіх жанрів;  вчений-історик, фольклорист, етнограф, економіст, історик літератури;  журналіст, літературний критик, редактор і видавець; і нарешті як  публіцист і політик. Він був справжнім працелюбом. За своє життя написав понад шість тисяч творів. Кажуть, якщо хто-небудь захоче переписати написане Франком, то йому не вистачить власного життя.
Спадщина І. Франка феноменально багатогранна. Мабуть, саме тому кожне покоління прочитує його твори по-своєму, відкриваючи нові пласти закладених там міркувань і почуттів.
Книжкова виставка «Вогонь в одежі слова», познайомить користувачів бібліотеки  з різними гранями таланту цього Генія, бо тільки геній може на рівні говорити і з філософами, і з дітьми.
Презентацією книжкової  виставки, яка відбулася 19 лютого, розпочато Рік Івана Франка в нашій бібліотеці.
На виставці „Вогонь в одежі слова " представлені видання творів Івана Франка за різні роки, серед яких: „Мозаїка", „Захар Беркут", „Перехресні стежки", „Сонети", „Зів'яле листя", „Сотворення світу", дитячі видання „Лель і Полель",  „Лис Микита". Привертають увагу книги про творчість письменника науковців-дослідників, літературознавців різних поколінь: Т. Гундорової  «Невідомий Іван Франко»,  М. Жулинського „Він знав, як много важить" слово...", П. Арсенича „Іван Франко і Прикарпаття", а також праці Д. Павличка, М. Легкого, М. Гнатюка, та багатьох інших.
Запрошуємо всіх бажаючих - поціновувачів Франкового слова відвідати центральну районну бібліотеку  для перегляду ювілейної виставки „Вогонь в одежі слова".

 

Категорія: Події | Переглядів: 358 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/4