Головна » Події » ЛІТЕРАТУРНИЙ ЕКСКУРС
15:17
ЛІТЕРАТУРНИЙ ЕКСКУРС
фото ЛІТЕРАТУРНИЙ ЕКСКУРС


У ці ювілейні дні пам'яті згадаймо вкотре про  творчість Великого Кобзаря, життя та заклики до українців понад усе берегти свій рід та любити неньку Україну.
Нема на світі України,
Немає другого Дніпра…
Тарас Григорович Шевченко... Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє. З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря - то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців.
13 березня в читальному залі центральної районної бібліотеки ім. М.Яцківа пройшов літературний екскурс «Шляхами Шевченкової долі».             
Марія Пороговська, бібліотекар читального залу, нагадала присутнім історію життя Великого Кобзаря.
Ольга Пархуць, вчитель за фахом, активна користувачка бібліотеки, розповіла про маловідомі сторінки житті Тараса Шевченка, зокрема, про останні роки життя Шевченка, його похорон та облаштування могили. Ольга Тимківна у своїй розповіді посилалася на унікальне видання - книгу "Святиня" (науково-історичний літопис Тарасової гори), подароване їй колективом Шевченківського національного заповідника. У ній, окрім опису цікавих подій, пов'язаних із Шевченком, вміщено рідкісні світлини, на яких зафіксовані кадри перепоховання Кобзаря.
Учасники заходу дізналися багато цікавого для себе, зокрема, про шлях Шевченка із Києва на Канівські кручі, про історію назви "Тарасова гора", спорудження на могилі хреста та першого музею неподалік від місця вічного спочинку Великого Українця.
Присутні ознайомилися також з книгами, представленими на книжково-ілюстративній виставці «Єднаймо душі словом Кобзаря». 
Тарас Шевченко - це не минуле, Тарас Шевченко - це сьогодення, він важливий і для тих, хто живе тепер, і для молодих, хто тільки починає своє життя, і для старших, і для всіх тих, хто хоч якось асоціює себе з Україною.
 
 

Всі зображення до публікації ЛІТЕРАТУРНИЙ ЕКСКУРС
Категорія: Події | Переглядів: 275 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/3