Головна » Події » СТРІТЕННЯ...ЛЮТНЕВИЙ СНІГ ЗИМОЮ ПАХНЕ
17:08
СТРІТЕННЯ...ЛЮТНЕВИЙ СНІГ ЗИМОЮ ПАХНЕ
фото СТРІТЕННЯ...ЛЮТНЕВИЙ СНІГ ЗИМОЮ ПАХНЕ

Стрітення Господнє. Відзначають цей день в пам'ять про те, як Марія принесла Ісуса до Єрусалимського  храму, бо за законом, описаним і у Старому Заповіті, було постановлено, що жінка, яка народила хлопчика, 40 днів (а дівчинку - 80 днів) була ритуально нечистою. Опісля цього часу для очищення кожна мати мала принести до святині жертву. Марія приносить у жертву дві горлиці. Коли ж Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий і старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років, бо був звіщений, що я він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде "на служіння спасіння людей".
Цього дня у храмах освячують свічки, які називають громничними. Коли приходять із церкви, запалюють свічку-громницю" - щоби весняна повінь не пошкодила посіви й щоби мороз дерева не побив. Протягом року свічки зберігають біля ікон, і вірять, що вони мають виняткову силу та оберігають оселю від грому, блискавки, бурі, зливи чи смерчу, а членів родини - від "злого ока" та хвороб.
І у цьому святі переплелися народні дохристиянські й релігійні традиції та вірування.  Вважають, що 15 лютого відбувається Стрітення - зима зустрічається з весною.
Цікаво, що в давнину Новий рік святкували на наших землях саме з приходом весни. У цьому українці не самотні, до прикладу, у Китаї настання Нового року відзначають у датах, близьких до нашого християнського свята Стрітення, що наклалось на давніше відзначання зустрічі зими з весною. Свято Стрітення за григоріанським календарем припадає на 2 лютого, і на Заході відоме, як День бабака. І прикмети про бабака та півня є схожими. Скажімо, якщо 2 лютого бабак побачить свою тінь, то лізе спати назад до нори - отже, буде ще декілька морозних тижнів. Але якщо день похмурий, бабак не бачить тіні, то не вертається до нори - отже, йде рання весна. Українці ж кажуть: "Як на Стрітення півень нап'ється води з калюжі, то жди ще стужі", тобто якщо настала відлива, то зима буде ще довгою.
 

Категорія: Події | Переглядів: 77 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1