Головна » Події » ПОЕЗІЯ ДОБРА І ЛЮБОВІ
15:27
ПОЕЗІЯ ДОБРА І ЛЮБОВІ
фото ПОЕЗІЯ ДОБРА І ЛЮБОВІ

Читальний  зал центральної  районної бібліотеки ім. М.Яцківа 22 березня гостинно відчинив свої двері перед тими, хто шанує українське слово, хто пише і видає друком власні вірші, а також перед тими, хто лише сходить на Парнас і вирішив ознайомити ширше коло, читачів з першими пробами пера. Поетичний бульвар «Поезія добра і любові» був присвячений саме Всесвітньому дню поезії.
Поетичне слово містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. Воно народжується не на Землі, а десь у височині блакитного неба. Поезія відіграє одну із провідних ролей у духовному збагаченні людини. Поезія – краса життя земного…, - зазначила  у вступному слові Марія Бітківська, керівник гуртка «Театральне мистецтво» Будинку дитячої та юнацької творчості, ведуча заходу. 
До присутніх з привітальним словом звернувся Василь Бабій, письменник, краєзнавець,  член ради обласної організації НСПУ, член Національної спілки краєзнавців України, член НСПУ, голова районного осередку Товариства української мови ім. Т.Шевченка. Василь Бабій прочитав кілька авторських ліричних поезій.
Богородчанка Надія Порада представила декілька поезій зі своїх збірок"Медовий вальс", «Вітражі пізньої осені», а також зачитала  нові.  Авторська пісня - це також її стихія. І таких пісень у пані Надії назбиралося вже дев'ять, дві з яких слухали всі, затамувавши подих.
Свою музику любові, красу слова дарувала учасникам заходу Надія Гут із селища Солотвин. Для п. Надії поезія – це стан душі, це бажання вилити на папір свої думки, емоції. Тож дарувала широку гаму емоцій, читаючи вірші про природу, поезію для дітей.
А ще п. Надія займається флористикою, на згадку про зустріч подарувала бібліотеці свою картину. 
"Поезія - то світло і сонце. І пишеться вона душею й серцем", - говорила Оксана Вербовська – за фахом вчитель, а за покликанням - поетеса, яка світ сприймає як великий Божий дарунок. Перебуваючи в Америці, пані Оксана була там членом творчого товариства української діаспори в Чикаго, друкувала там свої вірші та публіцистику в українськомовних газетах. Високим її досягненням стала публікація поезій у альманасі «Немеркнуче сяйво зорі». Декілька віршів, у яких сповідується любов, ніжність, добро, та китицю весняних привітань Оксана Вербовська дарувала всім присутнім та колегам по перу.
Вихованці Богородчанського будинку дитячої та юнацької творчості  декламували вірші: «Мамі» Н.Поради,«Ще гори біліють снігами» Н.Гут, «Благословенная Маріє» О.Вербовської - Тетяна Гаврилко; «Молитва» Н.Поради, «Портрет Шевченка» Н.Гут, «Учіться Господеві дякувать за все" О.Вербовської - Лілія Воронич; «Мамине серце» Н.Поради, «Весняний вітер» Н.Гут - Анна Панат; «Передчуття весни» Н.Гут, «Блаженні ви…» О.Вербовської - Катерина Рудик; «Україна» Н.Гут, «Наша  Голгофа» О.Вербовської - Маркіян Гринишин; «О, Маріє!» О.Вербовської -  Анна Кучер.
Живе звучання поетичного слова  Надії Поради майстерно донесли до слухачів Галина Магас, керівник народного аматорського колективу Палацу культури та Марія Бітківська; пісні дарувала Софія Михащук.
Авторські вірші прочитала учениця 7 класу Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Вікторія Козяк.
Під час заходу звучали пісні у виконанні вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості «Мамо», «Зоре моя вечірняя», «Українська родино», «Страдальна мати» (керівники Василь Середюк та Марія Барган).  
Насамкінець директор ЦБС Марія Краховська подякувала всім учасникам заходу, побажавши міцного здоров’я, Божої ласки, творчого натхнення.
Також присутні мали можливість ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «З Всесвітнім днем поезії!..»
Весняна зустріч музики і поезії залишила яскраві враження у присутніх. Поетичний бульвар «Поезія добра і любові»  був по-справжньому поетичним та цікавим, подарував натхнення та гарний настрій.

Всі зображення до публікації ПОЕЗІЯ ДОБРА І ЛЮБОВІ
Категорія: Події | Переглядів: 146 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/3