Головна » Події » ЛИСТОПАДОВИЙ ЧИН
13:21
ЛИСТОПАДОВИЙ ЧИН
фото ЛИСТОПАДОВИЙ ЧИН

1 листопада  в культурно-мистецькому центрі "Скарбниця" районного Палацу культури відбулася година пам’яті "Так будь прославлений вовік, день перший листопада", присвячена 100-річчю  створення Західно-Української Народної Республіки.
Минуло 100 років, але кожен раз ми знову і знову повертаємося у пам’яті до тих вікопомних днів. Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно-Українською Народною Республікою.
1 листопада 1918 року на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг. 21 листопада останні українські підрозділи покинули місто. Між цими двома датами проліг короткий відрізок часу – короткий, але насичений змістом і подіями Великого Зриву народу за свою свободу. ЗУНР проіснувала недовго, але день 1-го листопада назавжди став символом невмирущої ідеї українців до свободи і незалежності,  - зазначили ведучі заходу.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять видатних діячів ЗУНРу та загиблих борців за незалежність, волю та територіальну цілісність України та  поклали квіти до  меморіальної дошки сотнику Української Галицької Армії Теодору Мартинцю.
З Господнім благословенням до присутніх звернувся священик УГКЦ Івана Богослова  о.Михайло Момот.
Короткий екскурс в історію ЗУНРу подав селищний  голова Ростислав Заремба, зазначивши про величність і трагічність цієї події в історії України, про уроки історії.
Звучали  українські патріотичні пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності району.
У   залі була розгорнута книжково-ілюстративна  виставка « ЗУНР – українська держава новітньої доби», на якій представлена література, що висвітлює події Листопадового Чину.

Всі зображення до публікації ЛИСТОПАДОВИЙ ЧИН
Категорія: Події | Переглядів: 581 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/3