Головна » Події » ПИСЬМЕННИК, ЯКИЙ ЛЮБИВ НЕБО
12:41
ПИСЬМЕННИК, ЯКИЙ ЛЮБИВ НЕБО
фото ПИСЬМЕННИК, ЯКИЙ ЛЮБИВ НЕБО

 

Видатний французський письменник, класик світової літератури Антуан де Сент-Екзюпері народився 29 червня у французському місті Леоні в аристократичній сім’ї. З дитинства  Антуан мріяв про небо і мрія здійснилася, він став військовим льотчиком, літає  на гідроплані, випробовує літаки, доставляє пошту в Північну Африку, стає начальником французського аеродрому. Чого тільки не трапляється із Сент-Екзюпері під час польотів: робив вимушені посадки, прокладав нові траси, багато разів сам зізнавав аварій, лише дивом уникаючи смерті. Ремесло льотчика дало йому особливе бачення світу. Він мовби дивився на землю із висоти польоту, гостріше відчуваючи невидимі зв’язки між людьми. Про Сент-Екзюпері ще за життя не раз складали легенди і він не раз підтверджував їх вчинками.
Авіація і література для Сент-Екзюпері стояли на першому місці,  його роман «Пошта на південь» отримав схвальні оцінки читачів, ще більший успіх мала повість «Нічний політ», а третя книга «Планета людей» принесла Антуанові де Сент- Екзюпері світову славу.
За спогадами друзів, письменник дуже любив  французькі народні пісні, джаз, кіно, гумор. Друзів у Сент-Екзюпері було небагато, але якщо вже він знаходив друга, то на все життя. Після багатьох аварій письменника визнали непридатним для служби в авіації,  але він повернувся в небо у роки Другої світової війни. 31 липня 1944 року майор  Сент-Екзюпері вирушив на своєму літаку в розвідувальний політ і не повернувся. Цей політ став для нього останнім. Він загинув над морем поблизу острова Корсика.
Антуан де Сент-Екзюпері пішов у зоряні світи, але залишився на Землі завдяки своїм книгам, передусім – казці-притчі «Маленький принц». Письменник присвятив цей твір своєму найкращому другові Леонові Верту, якого знав ще з дитинства.
Знаменитий французький письменник, поет і льотчик Антуан де Сент-Екзюпері був дуже обдарованою особистістю в  різних галузях. За своє життя Екзюпері створив чимало літературних шедеврів, які по праву визнані надбанням світової культурної спадщини.

 

 

 

Категорія: Події | Переглядів: 19 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/2