Головна » Події » 28 ЖОВТНЯ - 76-РІЧНИЦЯ З ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ
14:36
28 ЖОВТНЯ - 76-РІЧНИЦЯ З ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ
фото 28 ЖОВТНЯ - 76-РІЧНИЦЯ З ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

Визволення України почалося зі сходу - з операції «Малий Сатурн». Це були завершальні бої Сталінградської битви - однієї з найбільших битв Другої світової (листопад 1942-лютий 1943), - яка стала переломною у ході війні між двома велетенськими державами - фашистською Німеччиною та СРСР. На початку зими 1942 р. були звільнені перші населені пункти України, а остаточне визволення українських земель розпочалось у ході Курської битви (5 липня-23 серпня 1943 р.). 23 серпня війська Степового фронту звільнили місто Харків. У вересні-жовтні 1943 р. розгорнулась героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони («Східний вал»). Київ було визволено 6 листопада 1943 р. Київська наступальна операція завершила корінний перелом у ході Другої світової війни й мала надзвичайний вплив на весь наступний характер воєнних дій. З поверненням Україні її столиці та з виходом радянських військ на Правобережжя ні в кого вже не залишалося сумнівів, що німецько-фашистській армії на українській землі не втриматися. Остаточне визволення України було справою часу. Ніякі перешкоди й труднощі не могли вже спинити Червону армію, яка нарощувала силу ударів по ворогові.
Визволення України було кульмінаційним результатом ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13 серпня по 22 вересня 1943 року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24грудня 1943 по 17 лютого 1944 року, Львівсько-Сандомирська - з 13 липня по 29 серпня 1944 року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з'єднаннями радянської армії з 8 вересня 1944 року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28 жовтня 1944 року. До кінця війни залишалося ще пів року.
Дорогою ціною дісталася перемога Україні. На окупованій території країни загинуло 5,5 млн. осіб, у тому числі майже 4 млн. мирних жителів, до Німеччини було вивезено приблизно 2,2 млн. остарбайтерів.
Окрім українців значний внесок у визволення території нашої держави зробили і представники інших народів СРСР. Завдяки спільним зусиллям, самовідданості народів колишнього Радянського Союзу, їх ратним і трудовим подвигам українську землю було очищено від загарбників.
Вічна пам'ять визволителям Української землі, полеглим на полі битви! Честь і слава живим героям!
З нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників, у читальному залі діє книжково-ілюстративна виставка «І наша частка в перемозі».
Запрошуємо до перегляду!

Категорія: Події | Переглядів: 22 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1