Головна » Події » З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ
13:20
З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ
фото З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ

 Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
 Заклятий для сусіднього хижацтва.
 Вона твого життя міцна основа,
 Певніша над усі скарби й багатства
                                             П. Куліш

Мова - духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох. 
До дня української писемності та мови Публічна бібліотека ім. М.Яцківа підготувала відеоекскурс «З історії української книги», який оглядово познайомить із безцінними літературними пам’ятками українського народу: «Повість минулих літ», «Велесова книга», «Енеїда» І. Котляревського, «Кобзар» Т. Шевченка та ін. 
Мова - це скарб, який об’єднує  націю у єдине ціле. Тож любімо, поважаймо, плекаймо та вдосконалюймо нашу  українську мову - мову серця, добра, розуміння та кохання!

Категорія: Події | Переглядів: 78 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/3