Головна » Події » КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ. ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ
17:56
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ. ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ
фото КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ. ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ

«Благо народу – вищий закон»
                      Цицерон
Кожного року, 28 червня, ми відзначаємо День Конституції України. Саме цього дня, 1996 року, 26 років тому, Україна отримала свій Основний закон. Це стало важливим етапом українського державотворення. Ядром національної правової системи держави є саме Конституція.
В читальному залі бібліотеки відбувся хронограф "Конституція – основа всіх основ" в рамках проекту «історичний момент»(до 26-річниці з дня прийняття Конституції України), за участі письменника, краєзнавця Василя Бабія.
Конституція України не виникла на порожньому місці. Перша кодифікація права на території українських земель відбулася ще за часів Давньої Русі (ХІ – ХІІІ століття).
А в 1710 році на зборах козацтва біля містечка Тягина була прийнята перша українська Конституція Пилипа Орлика. Чи був цей документ конституцією у сучасному розумінні або просто прогресивним документом того часу, історики мають різні думки з цього приводу, але Конституція Пилипа Орлика випередила свій час, адже перші Конституції в Європі з`явилися тільки 70 років потому.
Міжнародне співтовариство визнало українську Конституцію однією з найдемократичніших у світі.
В рамках заходу влаштовано книжково-ілюстративну виставку «Конституція України. Історія та сучасність». Представлені видання відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції (від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України).
 

Категорія: Події | Переглядів: 45 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1