Головна » Події » ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР
12:35
ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР
фото ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР

Елізабет Гілберт (18.07.1969) – американська журналістка й письменниця. Всесвітню популярність їй приніс автобіографічний роман «Їсти, молитися, кохати».
Елізабет народилася в місті Вотербері (штат Коннектикут, США) у сім’ї інженера-хіміка й медсестри. Дитинство дівчини і її старшої сестри Кетрін (яка теж стала письменницею) пройшло на фермі, де батьки вирощували різдвяні ялинки. Далеко від цивілізації дівчата багато часу проводили з книгами й писали перші оповідання.
Після школи Гілберт вчилася в Університеті Нью-Йорка на факультеті політології, і в 1991 році здобула бакалаврський ступінь. Далі був підробіток офіціанткою, кухарем й журналісткою.
У 1993 році у виданні Esquire надрукували розповідь Гілберт «Пілігрими». Публікація допомогла їй зробити успішну кар’єру позаштатної журналістки. Її статті публікувалися в The New York Times Magazine, PIN, Allure, Real Simple і ін.
Колись Елізабет працювала в легендарному барі «Бридкий койот», і розповіла про це в статті «Муза салону «Бридкий койот». Її опублікували в журналі GQ в 1997 році, а незабаром історія стала основою популярного фільму.
Роман «Їсти, молитися, кохати» вийшов у 2006 році й зробив Елізабет Гілберт відомою. У мемуарах вона розповідає про невдалі стосунки та розлучення, про подорожі й пошуки себе. У 2010 році вийшов однойменний фільм із Джулією Робертс у головній ролі.
У книзі «Велика магія» Елізабет Гілберт ділиться секретами, які допомагають їй творити й писати книги.
У 2012 році вона також перевидала кулінарну книгу своєї прабабусі 1947 року під назвою «Удома на хребті».
У 2013 році вийшов  перший художній роман – «Походження всіх речей» (The Signature of All Things).
Українською мовою видано такі твори Е.Гілберт: «Суворі чоловіки», «Їсти, молитися, кохати», «Місто дівчат», «Походження всіх речей», «Я згодна. Як одна жінка, яка не вірила у шлюб, таки вийшла заміж», які є у нашій бібліотеці.
Роксолана Калита,  користувачка бібліотеки, відгук на роман Е.Гілберт "Місто дівчат".

Категорія: Події | Переглядів: 67 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/2