Головна » Події » ВЕСЬ ВСЕСВІТ В АЛФАВІТНОМУ ПОРЯДКУ
15:17
ВЕСЬ ВСЕСВІТ В АЛФАВІТНОМУ ПОРЯДКУ
фото ВЕСЬ ВСЕСВІТ В АЛФАВІТНОМУ ПОРЯДКУ

11 жовтня в читальному залі проведено пізнавальну мандрівку «Весь всесвіт в алфавітному порядку»  з учнями 5-их класів Богородчанського ліцею ім. М.Гірника  №1.
Надія Семків, вчитель української мови та літератури Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1  розповіла дітям про те, які  бувають  словники.  Крім орфографічних, тлумачних існують дуже багато словників.  Словники поділяються на мовні: орфографічні, тлумачні, орфоепічні, словники синонімів, словники антонімів тощо. Відомий український письменник Дмитро Білоус навіть присвятив тлумачному словникові вірш. 
Крім мовних словники поділяються на енциклопедичні, пояснюють не самі слова, а означені ними поняття; перекладні (українсько-англійський) і тематичні або спеціальні – присвячений одній якійсь темі (про тварин, про мистецтво, географічні). Відомий французький письменник Анатоль Франс сказав: „Словник – це весь всесвіт в алфавітному порядку”.
В словниках є передмова, яка розповідає як користуватись словником, додатки, список скорочень. В більшості словників розташування слів алфавітне. Словник тому відкриває свої таємниці, хто добре знає алфавіт.
Словники дуже корисні книги і без них не обійтися людині, яка хоче добре знати свою рідну мову. "Що знаєте корисного, того не забувайте, А чого не вмієте, того навчайтесь ",  –  казав колись  князь  Володимир Мономах. 

Всі зображення до публікації ВЕСЬ ВСЕСВІТ В АЛФАВІТНОМУ ПОРЯДКУ
Категорія: Події | Переглядів: 53 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1