Головна » Події » ШКОЛА МЕНЕДЖЕРА:«МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ТА БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ – НОВА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕК»
19:26
ШКОЛА МЕНЕДЖЕРА:«МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ТА БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ – НОВА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕК»
фото ШКОЛА МЕНЕДЖЕРА:«МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ТА БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ – НОВА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕК»

26 червня в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка згідно плану науково-методичної роботи відбулася школа менеджера для директорів центральних публічних бібліотек Івано-Франківської області в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», в якій взяла участь Марія Семʼянів, директорка Публічної бібліотеки ім. М.Яцківа. 
Модератором заходу була директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, заслужена працівниця культури України Людмила Бабій, яка привітала учасників школи, подякувала колегам за плідну багаторічну співпрацю, наголосивши при цьому на важливість проведення у книгозбірнях культурно-просвітницьких подій, зосереджених на темі ментального здоров'я та безбар'єрності. Вона зазначила, що бібліотека сьогодні – це відкритий громадський простір необмежених можливостей для відвідувачів, у якому враховуються інтереси і вподобання кожного, де долається бар'єрність, діє готовність допомогти у самовираженні особистості. Наголосила на актуальності теми зібрання головний спеціаліст відділу культури і мистецтв управління культури, національностей та релігій ОДА Оксана Ющишин.
Про пріоритетні завдання у сфері культури з питань ментального здоров'я цікаво та професійно розказала Лариса Підвербецька, регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».
В межах школи менеджера фахівцями Івано-Франківського центру соціальних служб Ольгою Гладій та Ольгою Осадчук, було проведено тренінг «Самодопомога Плюс». Учасники заходу ознайомилися з питаннями розвитку стресостійкості, розглянули аспекти впливу воєнних дій на особистість, методи спілкування з ветеранами та іншими групами людей, які потребують психосоціальної підтримки.
Змістовну та інформативну презентацію «Безбар'єрність – нова стратегія розвитку бібліотек» подала Віра Хімейчук, завідувачка науково-методичного відділу ІФОУНБ ім. І.Франка. Вона озвучила цілу низку важливих завдань, які необхідно втілити бібліотекарям для розвитку безбар'єрного суспільства.
Про співпрацю між Тисменицькою міською централізованою бібліотечною системою та  БО «Благодійний фонд Карітас Парафії св. Арх. Михаїла. Тисмениця», яка спрямована на підтримку та зміцнення ментального здоров'я громадян, розказала Ірина Мельник, директорка Тисменицької міської центральної бібліотеки.
Реалізацію Рожнятівською центральною публічною бібліотекою проєкту духовно-психологічного спрямування «Поговори зі мною» представила Оксана Озаришин, директор КЗ «Публічна бібліотека з філіями» Рожнятівської селищної ради.
Дуже трепетно про діяльність  інклюзивного театру «Ілюзія» при Коломийській міській бібліотеці для дітей, велику любов до вихованців розповіла Галина Григорак, художній керівник інклюзивного театру «Ілюзія» БО БФ «Життя як чудо».
Своїми роздумами про значення культури в умовах війни, про плідну співпрацю з ІФОУНБ ім. І.Франка щодо популяризації мистецьких надбань через організацію художніх вернісажів та книжкових виставок поділився відомий мистецтвознавець, голова ГО «Амброзія 21» Тарас Косович.   
Навчальний захід став центром зацікавленої, теплої, продуктивної розмови бібліотечної спільноти області.
Щиро дякуємо за можливість обміну досвідом роботи, за цікаві ідеї, за спілкування!

Всі зображення до публікації ШКОЛА МЕНЕДЖЕРА:«МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ТА БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ – НОВА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕК»
Категорія: Події | Переглядів: 38 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1