Улас Самчук є «одним із найвизначніших українських письменників, із непохитним духом та глибоким проникненням у суть людських переживань, який залишив неоціненний спадок в українській літературі, сяйво якого не згасає донині».
Петро Кралюк, дослідник біографії і творчості Уласа Самчука, автор книжки «Улас Самчук (Знамениті українці)»
Завдяки своєму таланту і наполегливості Улас Самчук (1905-1987) відомий і як журналіст і публіцист, і як письменник, і як член уряду УНР в екзилі. Один із найвидатніших представників української літератури ХХ століття Улас Самчук
народився 20 лютого 1905 року у Дермані (нині Рівненської області), яку називають «царицею волинських сіл», а життєвий шлях його обірвався у канадському Торонто.
Між цими датами і цими місцями – важкий шлях поневіряння і боротьби українця, який втратив можливість жити на своїй землі.
Зарубіжні дослідники називали його «українським Гомером», вказуючи, що він відкрив світові досі невідому Україну.
Улас Самчук є автором шістнадцяти романів, серед яких трилогія «Волинь», «Гори говорять», «Марія», збірки оповідань «Месники», «Віднайдений рай», низки повістей, оповідань і статей.
Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років. У 80-х роках йшли розмови про висунення Уласа Самчука на Нобелівську премію за «Волинь», але, на жаль, до кінця справа не була доведена. Його творчість за радянських часів була забороненою в Україні, але після здобуття незалежності він повернувся до літературного канону як один із класиків української прози. Творча спадщина Уласа Самчука сьогодні починає нове життя. Нею зачитуються і захоплюються, вона збагачує читачів ідеалами добра, розуму, справедливості.
Із творами письменника, а також виданнями про його життя та літературну творчість можна ознайомитися, переглянувши книжково-ілюстративну виставку «Улас Самчук – літописець українського життя»(до 120-річчя від дня народження).