Роман Олександра Скорохода «Наречена» – це захоплююча історія про село Чудинці та їх мешканців, яких у далекому минулому спіткала біда. Чи так насправді було, чи ні, але про це розповідає сюжет книжки. Злі містичні персонажі охопили майже усіх її мешканців. Слуги Чорного Підземелля викрадали немовлят і ховали їх у темному царстві, де утримували їх до 18 років, а потім вони мали слугувати темним силам, робити зло.
Сюжет книжки майже казковий, але доля істини в цьому є. Люди постійно перебувають у якомусь страху і спокусі.
Головні персонажі твору: Галина (знахарка) та її чоловік; народжена донечка Даринка, яку викрали чорні сили із колиски; прийомна дочка Даринка, сусідки Югви; коваль Макар, його син Тарас та інші не менш цікаві герої твору.
Тісно переплітаються міфічні істоти поміж реальних персонажів. Вони спокушають їх, путають їхні думки, дії, спонукають до вчинення зла. І таким чином, змушують головних персонажів твору робити складний вибір між добром і злом.
Автор майстерно передає внутрішній світ не тільки головних героїв, але й негативних, другорядних, епізодичних. Атмосфера твору переповнена, як на мою думку, діями міфічних істот, як на землі, так і в Підземному Темному Царстві. Тому пошук, невизначеність певних головних персонажів проходить через весь сюжет роману. Але боротьба за їхні душі, серце і розум із допомогою молитви, свяченої води, хреста робить їх сильними і непереможними. Даринка звільняється від пут темної сили завдяки природному розуму, відчайдушності та сили небаченої краси. Вона і подбала про інших полонених Темного Царства. Добро перемагає зло.
Одночасно проходить хрещення Даринки у храмі і шлюб з Тарасом. Їм постійно заважають, б’ють по церкві темні сили.
Інтрига тримає читача до останньої сторінки. Cтиль написання простий, зрозумілий, мова насичена фразеологізмами, діалоги виписані уміло, коротко і ясно.
Роман мені сподобався, тому рекомендую до прочитання!
Р.S. У постановці для фільму: казка-міф та правда у ній – людям на замітку.