Серед тих видатних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена безмежної любові до рідного краю, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким шаленим завзятям та відданістю захищав свободу й незалежність батьківщини, честь та гідність українського народу. Безсмертне ім’я великого поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, яка присвятила своє життя просвітницькій діяльності, відродженню та збагаченню національної культури України.
Світ Шевченка… Увійшовши в нього, можливо, зрозуміємо, звідки в нього та всеосяжна любов до України, її народу та всіх чесних людей світу, звідки брав він сили вистояти в боротьбі проти зла, не зломитися, звідки в нього такий високий духовний світ і геніальний талант.
11 березня в Богородчанській школі I-III ст. №2 проведено урок-подорож «Тернистим шляхом долі».
9 березня в селищі Богородчани відбулось народне віче з нагоди відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. На площі біля пам’ятника зібралися жителі Богородчан, представники підприємств та організацій, учні шкіл, церковні громади. Розпочалось віче літературною композицією «Шевченко і Україна сьогодні» у виконанні Тетяни Бариляк та Надії Яреми. Славних синів і дочок землі української, великих нащадків славного Кобзаря – героїв України вшанували хвилиною мовчання. У виконанні хору «Карпатські джерела» звучали пісні на вірші Т.Шевченка «Думи мої» , «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий». Громадськість селища поклала квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.
Геній Тараса Шевченка яскраво світиться трьома рівноцінними гранями свого таланту – поезія, живопис, музика. Полум’яне слово Шевченка-поета немов летючою стрілою вражає, пориває серця людей до національного самоусвідомлення в єдиній соборній, незалежній українській державі.
28 лютого 2014 року на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулася обласна школа менеджера для директорів ЦБС на тему «Кооперування – крок до створення єдиного інформаційного середовища регіону».
27 лютого 2014 року на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Богородчанах відбулося поминальне віче «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ...», присвячене вшануванню пам’яті героїв, загиблих на Київському Майдані. Цього дня на центральній площі Богородчан зібралося кілька тисяч людей: депутати місцевих рад, сільські, селищні голови, керівники підприємств, організацій і просто небайдужі жителі району.
19-20 лютого у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась регіональна конференція «Бібліотеки як платформа для розвитку локального туризму», організована програмою «Бібліоміст», ЛМГО «Інститут політичних технологій». В конференції взяли участь 70 осіб – представники бібліотек, місцевої влади, ЗМІ, громадських організацій, туристичного бізнесу.
За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Створена на світанку людської історії, мова розвивається, живе в народі. За приблизними підрахунками, на земній кулі сьогодні 3000 мов, і кожна з них має право на своє існування, на своє життя, бо мова – це той інструмент, який об’єднує націю у єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
15 лютого кожного року ми відзначаємо День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, зокрема в Афганістані. Його ще називають скорботним Днем Пам'яті воїнів-афганців. Тяжка доля випала нашим співвітчизникам, яким із 1979 до 1989 року судилося відчути на собі, що таке війна в Афганістані, віддати своє здоров'я, а інколи й життя на невідомій їм землі. Український народ осудив цю неоголошену війну як несправедливу і жорстоку. Війна в Афганістані тривала 9 років 1 місяць 18 днів і забрала більше трьох тисяч солдат, близько 10 тисяч було поранено, майже в кожного забрано здоров'я.